Dieta sokowa oczyszczająca

Dieta sokowa oczyszczająca w ostatnich latach zyskała ogromną popularność, i to nie tylko wśród zwykłych kobiet, ale także celebrytek. Jest smaczna, zdrowa i przynosi ogromne korzyści, oczywiście o ile jest przeprowadzona prawidłowo i zgodnie z zaleceniami. W czym tkwi jej sekret i dlaczego warto się na nią zdecydować? Przygotowaliśmy dla Ciebie kompendium wiedzy o oczyszczeniu organizmu sokami. Udanej lektury!

Detoks sokowy – na czym polega dieta sokowa oczyszczająca?

Na czym polega tak popularna dieta sokowa oczyszczająca? Najprościej mówiąc, plan żywieniowy zakłada zamianę pięciu tradycyjnych posiłków na soki oczyszczające. Muszą jednak być gęste, pełne świeżych warzyw i owoców oraz bogate w cenne składniki odżywcze – tylko w ten sposób dostarczysz swojemu organizmowi wszystko, czego tylko potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania i pozbycia się toksyn. Jadłospis jest przede wszystkim bombą witamin i składników mineralnych. Forma diety nie jest przypadkowa – oczyszczenie organizmu sokami to swego rodzaju ulga dla układu pokarmowego, który każdego dnia pracuje na najwyższych obrotach. W ten sposób nie tylko działasz pozytywnie na swój metabolizm, ale także… chudniesz. Tak! Detoks sokowy jest doskonałym sposobem na pozbycie się nadprogramowych kilogramów.

Decydując się na dietę sokową i skorzystanie z licznych jej zalet, należy pamiętać, że jest to tylko chwilowa zmiana planu żywieniowego, a co za tym idzie – można ją stosować wyłącznie przez określony czas. Najczęściej jest to od 5 do 7 dni, jednak równie doskonale sprawdzą się detoksy weekendowe. Krótszy okres trwania płynnego jadłospisu to znakomity sposób na przekonanie się, czy tego typu dieta służy Twojemu ciału. Pamiętaj jednak o pewnych przeciwwskazaniach. Po soki oczyszczające zastępujące posiłki zdecydowanie nie powinny sięgać kobiety w ciąży, a także dzieci. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i zadbać o widoczne efekty, warto udać się do lekarza i skonsultować z nim rozpoczęcie detoksu sokowego. Specjalista nie tylko podpowie, czy Twój stan zdrowia pozwala na rozpoczęcie diety, ale także odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Oczyszczenie organizmu sokami – zasady

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo w trakcie oczyszczania organizmu? Soki należy przede wszystkim spożywać regularnie i w równych odstępach czasu przez maksymalnie 5-7 dni. Pamiętaj, aby ostatni z nich wypić przynajmniej 2 godziny przed snem, aby dać ciału czas na poradzenie sobie z dostarczonymi mu kaloriami. Co istotne, choć zaleca się powtórzenie detoksu, to jednak nie można robić tego częściej niż raz na kwartał. Nie podjadaj między posiłkami! Tylko dzięki temu dieta sokowa oczyszczająca przyniesie najlepsze i widoczne efekty.

Dieta sokowa – dlaczego warto?

Korzyści płynące z detoksu sokowego są ogromne, a co za tym idzie dieta sokowa ma liczne zalety, dzięki którym jest tak chętnie wybierana przez kobiety na całym świecie. Jedną z nich jest oczywiście prostota. Plan żywieniowy oparty na mieszance warzyw i owoców nie wymaga specjalnego przygotowania – na rynku znajdziesz dziesiątki firm oferujące dostawę świeżych kompozycji, w których znalazły się nie tylko produkty sezonowe, ale także odżywcze dodatki, np. popularne w ostatnich latach superfoods takie jak nasiona chia, jagody goji czy nasze polskie siemię lniane. Jeśli wolisz przygotowywać soki oczyszczające w swoim domu, to bez problemu znajdziesz w internecie setki smakowitych przepisów.

Co więcej, dieta sokowa to rewelacyjny pomysł na poprawę samopoczucia, dodanie organizmowi energii i podniesienie odporności. A to wszystko dzięki stopniowemu usuwaniu z niego toksyn – w efekcie po zakończeniu detoksu sokowego poczujesz się nie tylko zdrowsza, ale także lżejsza. Pozytywny wpływ na procesy metaboliczne pozwala na wspomaganie odchudzania i pomaga w obniżeniu ryzyka wystąpienia niepożądanego efektu jojo. Takie oczyszczanie organizmu jest również wygodne! Soki możesz zabrać ze sobą praktycznie wszędzie i w każdej chwili zapewnić swojemu ciału dawkę warzywno-owocowej energii.

O czym warto pamiętać, sięgając po soki oczyszczające?

Oprócz upewnienia się, że stan Twojego zdrowia pozwala na rozpoczęcie diety sokowej odchudzającej, warto również zwrócić uwagę na pory picia mieszanek na bazie warzyw i owoców. Choć nie istnieją rygorystyczne zalecenia, to mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym detoks sokowy minie bez uczucia głodu i z maksymalną energią. Do południa najlepiej spożywać napoje na bazie owoców – w ten sposób pobudzisz ciało do działania i zapomnisz o uczuciu senności czy chęci wypicia kawy. Z kolei ich warzywne odpowiedniki są rewelacyjnym wyborem na popołudnia i wieczory, ponieważ są bogatsze w cenne składniki odżywcze. Znajdują się w nich przede wszystkim tłuszcze i błonnik.

Efekty detoksu organizmu sokami

Wiesz już, dlaczego warto stosować dietę sokową. Jakie efekty przynosi oczyszczająca moc warzyw i owoców? Przede wszystkim usuwa z organizmu nagromadzone toksyny, a co za tym idzie – zmniejsza masę ciała. Przyjmowanie posiłków o płynnej konsystencji usprawnia pracę układu pokarmowego i wpływa korzystnie na wyeliminowanie powstałych w nich złogów. Detoks sokowy dodatkowo poprawia nawodnienie organizmu. Ile kilogramów można stracić? Nawet od 2-3! Wszystko zależy od czasu trwania diety i czynników indywidualnych, np. stanu zdrowia czy wyjściowej wagi.