Masz wolne 10 minut? Czas się poruszać!

Na strone zdrowastrefa

Uwzględnienie czasu na ćwiczenia w napiętym harmonogramie dnia może być wyzwaniem, ale czy wiesz, że wystarczy poświęcić tylko 10 minut dziennie, by podnieść swój poziom energii szybkim treningiem kardio?

Trochę aktywności jest zawsze lepsze od bezczynności! Jeśli nie możesz wygospodarować 60 minut na trening, szybki i efektywny zestaw ćwiczeń na 10 minut pozwoli Ci w pełni wykorzystać czas, którym dysponujesz…

Rozgrzewka: Rozpocznij od dynamicznego rozciągania, rozluźniając się od stóp do głów. Postaraj się, by Twoje ruchy były powolne i płynne.

 1. Kręć kółeczka rękami, maszerując w miejscu – przez 30 sekund.
 2. Maszeruj w miejscu, wysoko podnosząc kolana i wymachując ramionami – przez 30 sekund.
 3. 10 wspięć na palce – stań na stopach rozstawionych na szerokość ramion. Następnie stań na palcach, utrzymaj tę pozycję przez chwilę i wróć do postawy początkowej.
 4. 10 przysiadów – stań na stopach rozstawionych na szerokość ramion, z palcami zwróconymi do przodu. Opuść się, jakby siadając na krześle – utrzymaj się w tej pozie przez chwilę, następnie wznieś biodra, by powrócić do pozycji stojącej.
 5. 10 płytkich wykroków. Wykrok to po prostu krok do przodu i cofnięcie nogi z powrotem. Połóż dłonie na biodrach, wyprostuj plecy i zrób solidny krok do przodu, opuszczając kolano drugiej nogi do ziemi. Przytrzymaj wykrok przez dwie sekundy, następnie cofnij nogę. Powtórz drugą nogą.
 6. Jogging w miejscu przez 30 sekund.

Szybki trening kardio: Każde ćwiczenie wykonuj przez 30 sekund, następnie przejść
do kolejnego. Powtórz całą sekwencję lub połącz trening 10-minutowy z moim treningiem stawu skokowego (dostępnego na kanale Herbalife na Youtube), kończąc rozciąganiem schładzającym.
W miarę postępów dodawaj ciężarki.

 1. Marsz w miejscu (tak, jak przy rozgrzewce).
 2. Płytkie przysiady z unoszeniem rąk do przodu.Obniżając się do przysiadu, unieść obie ręce przed siebie, równolegle do podłoża. Utrzymaj. Podnieś się na biodrach, opuszczając ręce.
 3. Jogging w miejscu.
 4. Głębsze przysiady z unoszeniem rąk do góry.Opuść się do głębokiego przysiadu (staraj się, by uda były równoległe do podłoża), z rękami złożonymi na klatce piersiowej. Wstając, unieś ręce wysoko nad głowę.
 5. Pajacyki; przesuwaj ręce na boki i nad głowę.
 6. Półprzysiad prawostronny z unoszeniem rąk na boki. Przejdź do wykroku, wystawiając prawą nogę do przodu. Podnieś ręce na boki, następnie wstań. Powtarzaj, nie zmieniając nogi.
 7. Wyskoki boczne – skacz (lub rób wykroki) z boku na bok.
 8. Półprzysiad lewostronny z wzruszaniem ramionami. Przejdź do wykroku, wystawiając lewą nogę do przodu. Ręce trzymaj przy tułowiu. Wstając, utrzymaj pozycje stóp i wzrusz oboma ramionami. Powtarzaj, nie zmieniając nogi.

Napisane przez Samanthę Clayton, AFAA, ISSA Samantha jest Dyrektorem ds. Edukacji Fitness w Herbalife.