Na czym polega masaż odchudzający?

Otyłość i cellulit to największe zmory współczesnych kobiet, a często także mężczyzn. Zmniejszają pewność siebie, wywołują mnóstwo kompleksów, a kobiety objęte tymi problemami wydają krocie na przywrócenie ich skórze naturalnej sprężystości i decydują się na wiele zabiegów, które w założeniu powinny pomóc w ich sytuacji. Masaż odchudzający jest jednym z nich i w przeciwieństwie do wielu nowinek na rynku masaż wyszczuplający jest przebadany pod kątem bezpieczeństwa, a efekty jego działania są znane także badaczom. Dzięki temu stanowi on znakomite rozwiązanie, które w większości przypadków nie ma sobie równych w walce ze zbędnymi kilogramami.

Dlaczego się odchudzamy?

Czasy sprzyjają pięknej skórze, gładkim nogom i zgrabnej figurze, niestety zazwyczaj damskie ciało jest pokazywane w sposób niezgodny z prawdą. Przeróbki zdjęć, specjalistyczne oświetlenie oraz fotografie wykonane w bardzo sprzyjających okolicznościach to główne powody załamań nerwowych i gonitwy za ideałem, który – co bardzo smutne – niestety nie istnieje. Osiągnięcie idealnego ciała z okładki jest często po prostu niemożliwe i nierealne. Warto od tego rozpocząć sam proces odchudzania – mianowicie od wyznaczenia celu możliwego do zrealizowania.

Na czym polega dieta?

Każdy kilogram tłuszczu to około 7000 kilokalorii, podczas gdy kobieta dziennie powinna przyjmować około 1700 kilokalorii. To oznacza, iż aby samą dietą spalić w przeciągu jednego miesiąca 1 kilogram tłuszczu, należałoby obniżyć dzienną podaż kalorii o około 250 kcal. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę dostępność przetworzonych obiadów, kalorycznych słodyczy oraz niezdrowych tłuszczy i tak naprawdę nieznajomość aktualnej podaży kalorii. Warto o tym wiedzieć, podejmując się odchudzania. Zazwyczaj kobiety spożywają około 2000-2500 kcal dziennie i obniżenie tej ilości o połowę może wywołać wiele negatywnych skutków, nie wspominając o psychice. Dieta jest niezbędna w procesie odchudzania, lecz należy ją uzgodnić z dietetykiem, by odchudzać się odpowiedzialnie i zdrowo.

Masaż odchudzający – sposób działania

Masaż wyszczuplający ma pomóc w bardzo uporczywym problemie z tkanką tłuszczową. Należy go zawsze łączyć z dietą, a najlepiej także z aktywnością fizyczną. Dzięki temu masaż odchudzający da najlepsze efekty w najkrótszym czasie. Masaż tego rodzaju jest modelujący – polega na sukcesywnym rozbijaniu podskórnej tkanki tłuszczowej i tym samym na modelowaniu sylwetki przez masażystę. Masowanie określonych partii ciała oraz ich uciskanie, a w pewnych sytuacjach także uklepywanie pozwala rozprowadzić limfę w równomierny sposób, co często przyczynia się do zredukowania obwodów. U wielu kobiet zaobserwowano nawet kilkucentymetrowe zmniejszenie obwodu uda poprzez sam masaż odchudzający – to rewelacyjny wynik.

Tłuszcz pod wpływem uciskania i ugniatania jest rozbijany na coraz mniejsze cząsteczki, które zostają znacznie szybciej rozłożone i wydalone przez organizm, co sprawia, że spada waga i obwody, a przy tym zmniejsza się również cellulit. Każdy ruch masażysty wygładza skórę i ujędrnia ją, dzięki czemu nawet osoby starsze mogą odzyskać młodzieńczy wygląd swoich nóg. Masaż odchudzający ma także inne zalety. Poprawia krążenie i pobudza organizm (zwiększając zapotrzebowanie na energię), a także normalizuje ciśnienie krwi i wykazuje rozluźniające działanie na mięśnie. Właśnie dzięki temu masaż wyszczuplający działa nie tylko na ciało, lecz także pozytywnie wpływa na umysł.

Porady dla osób, które chcą skorzystać z masażu odchudzającego

Efekty masażu wyszczuplającego można jeszcze bardziej poprawić – pomogą w tym działania wykonywane przed i po zabiegu. Przed rozpoczęciem masażu warto wykonać peeling skóry w miejscu, które będziemy masować. Dzięki temu wstępnie pobudzimy aktywność tej okolicy i zwiększymy przepływ krwi, która dotleni tkankę przed właściwym zabiegiem. Z kolei po zabiegu warto unikać długotrwałego siedzenia, leżenia oraz ogólnie pojętego odpoczywania. Organizm jest wówczas nastawiony na większą aktywność fizyczną i tym samym warto postawić na załatwienie kilku spraw na mieście, krótki bieg czy dłuższy spacer z dzieckiem lub psem. Na odpoczynek przyjdzie pora już na drugi dzień.

Gdzie wykonać masaż wyszczuplający i ile to kosztuje?

Cena zabiegu masażu odchudzającego nie jest zbyt wygórowana i wynosi średnio od 200 do 600 złotych – wszystko zależy od salonu oraz miejscowości (im większe miasto, tym wyższa cena). Cena jednego zabiegu nie jest jednak miarodajna. Każde ciało – zarówno kobiece, jak i męskie – potrzebuje serii złożonej z minimum 5 zabiegów, aby efekt masowania był widoczny i satysfakcjonujący. Zabiegi wykonują specjaliści, którzy doskonale znają całe ciało i są w stanie znaleźć wszelkie nieprawidłowości i skupić się w swoich działaniach właśnie na nich.

Kto nie może skorzystać z masażu wyszczuplającego?

Mimo iż sposób działania masażu odchudzającego jest godny uwagi, to nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić. Masaż jest zakazany w przypadku rozwijających się i istniejących stanów zapalnych i alergicznych skóry oraz w chorobie zapalenia węzłów chłonnych. Większość salonów odmówi również zabiegu, gdy chorujemy na niektóre nowotwory lub owrzodzenia. Masaż odchudzający jest zabroniony w przypadku chorób ze strony układu sercowo-naczyniowego, np. w problemach takich jak zakrzepy i tętniaki oraz zapalenie żył. Jednak masaż wyszczuplający jest znakomitym sposobem na wspomożenie procesu odchudzania, poprawę jakości i stanu skóry, a także na odzyskanie dobrego samopoczucia i pewności siebie.